Najnowsze wpisy

układ zawieszenia
Blog

Układ jezdny pojazdu – jak o niego zadbać?

Samochód to zespół wielu układów. Mają one mniejsze lub większe znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. W tej drugiej grupie znajduje się zawieszenie. Jego sprawność wpływa na ryzyko wypadków drogowych i zagrożenia dla życia pasażerów. O stan zawieszenia w swoim pojeździe warto więc szczególnie zadbać.

Czytaj dalej ›

układ hamulcowy
Blog

Kontrola układu hamulcowego przed podróżą

Układ hamulcowy uważany jest za najważniejszy element samochodu jeśli chodzi o bezpieczeństwo jazdy. Z tego powodu przed każdą dłuższą podróżą, zarówno wakacyjną, jak i w okresie zimowym, warto dokonać starannej kontroli hamulców w profesjonalnym warsztacie.

Czytaj dalej ›

instalacja gazowa
Blog

Plusy i minusy instalacji LPG w samochodzie

Instalacja gazowa w samochodzie ma tylu zwolenników, ilu przeciwników. Chociaż coraz więcej właścicieli pojazdów decyduje się na taką inwestycję, wciąż budzi ona sporo kontrowersji. Jakie są dobre, a jakie złe strony korzystania z samochodu na gaz?

Czytaj dalej ›

geometria kół
Blog

Geometria kół – znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy

Pojęcie geometrii kół jest doskonale znane każdemu kierowcy, jednak parametr ten nie zawsze jest odpowiednio doceniany. A prawidłowe ustawienie układu jezdnego ma duże znaczenie zarówno dla jego żywotności, jak i dla bezpieczeństwa jazdy oraz stopnia kontroli kierowcy nad pojazdem.

Czytaj dalej ›

klimatyzacja samochodowa
Blog

Klimatyzacja w samochodzie – najczęstsze awarie

Podnoszenie komfortu codziennego życia stało się w XXI wieku czymś oczywistym. Na każdym kroku poszukujemy usprawnień i otaczamy się rozwiązaniami, dzięki którym mamy lepsze samopoczucie i odczuwamy większą wygodę. Do ich grona zalicza się też klimatyzacja w samochodzie.

Czytaj dalej ›

USG
Blog

Zbiornik LPG w samochodzie – wymagania legalizacyjne

Obecność instalacji gazowej w samochodzie wiąże się z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa kierowcy i pasażerom. Warunkiem dopuszczenia auta do jazdy jest m.in. spełnienie warunków związanych z legalizacją zbiornika gazu LPG montowanego w pojeździe.

Czytaj dalej ›

olej silnikowy
Blog

Jakie znaczenie dla samochodu ma regularna wymiana oleju?

Olej silnikowy to jeden z ważnych płynów eksploatacyjnych, niezbędny do prawidłowej pracy układu napędowego. Regularna wymiana zalecana przez producentów samochodów gwarantuje dłuższe życie silnika i zwiększa prawdopodobieństwo uniknięcia jego kosztownych remontów.

Czytaj dalej ›

car service, repair, maintenance and people concept - auto mechanic man or smith with wrench at workshop
Blog

Elektronika w samochodzie i jej zadania

Elektronika już od dawna dominuje w wielu dziedzinach naszego życia. Coraz intensywniej wkracza również w świat motoryzacji. Dla jednych kierowców to prawdziwe przekleństwo, dla innych – jedyny sposób na usprawnienie jazdy i poprawienie osiągów. Nie bez znaczenia jest też jej wpływ na ekologię.

Czytaj dalej ›

Car mechanic holding wrench at the car repair service garage
Blog

Sprawny układ hamulcowy a bezpieczeństwo jazdy

Samochód to kompozycja części i podzespołów. Każdy z nich jest niezbędny, by można było wyruszyć w trasę. Szczególną funkcję pełni układ hamulcowy. Jego sprawność decyduje nie tylko o bezpieczeństwie pasażerów i kierowcy, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj dalej ›